r
SEPETİM

Sıkça Sorulan Sorular

Siz ve çevreniz bu gübreyi kullanarak zaten bir kazanç elde etmiş oluyorsunuz. Ama çevrenizde sizin gibi bu gübreyi pazarlamak isteyen olursa, sizin referans kodunuz ile sistemimize dahil olur ve yapacağı satıştan siz düzenli kazanç elde etmeye başlarsınız.  Bunun gibi birçok alt temsilciniz olabilir ve bu kişiler sizin kazancınızdan çok daha fazlasını kazanarak size daha fazla kazanma imkânı sunabilirler (her yeni üye olan temsilci sadece onu referans gösteren kişiye ek kazanç imkânı sunabilir).

Sonuç olarak bu uygulama sadece bir alt gruptan fayda sağladığı için büyüyen yeni temsilci ağı her seferinde bir üst kişiye ek katkı vererek, sistemin sorunsuz ve toplamda sabit bir komisyon oranı ile büyümesini sağlar.
30 yıldır bu sektörde olan yurtdışında faaliyet gösteren bir firmanın danışmanlık hizmetini almaktayız. Bu tecrübeye aynı kalitede ve özellikte hazırladığımız gübre ile ortak olmuş oluyoruz. Çok başarılı uygulama reçetelerimiz oluştu. Gübremizin faydaları ve başarısı Selçuk Üniversitesi tarafından da birçok bitkide test edilerek kanıtlandı. Kendi tarlalarımızda ve diğer kullanıcılarda öncelikle deneme miktarı ile testler yaptırdık, sonra satın alım yaparak uygulama yaptırdık. Etkiyi reel olarak gören bu kullanıcılar ürünlerimizi satın almaya devam etmektedirler. Bugüne kadar gübremizi uygulayanlar arasında memnuniyetsizlik ile karşılaşmadık. Güçlü ve kararlı bir şekilde büyümeye devam ediyoruz.
Katı solucan gübresi profesyonel uygulamalarda sadece fide dikimi öncesi kök bölümüne gelecek şekilde kullanılır, ek olarak sıvı gübre uygulanır. Bunun dışındaki uygulamalar sıvı gübre ile yapılmalıdır. Amatör olarak evde çiçeklere, bahçede çimde ve ağaçlarda katı gübre uygulaması yapılabilir. Ancak en etkili yöntem sıvı solucan gübresi uygulamasıdır.

Katı gübre de bitkiye sıvı normda ulaşır. Toprağa uygulanan katı gübre içeriğinin en fazla %10’unu bitki kökü yakalar ve kullanır. Kalan %90 içerik yalnız toprak kalitesini arttırır.

Sıvı gübre ise püskürtme ile yapraktan bitkiye ulaşır. Bu uygulama ile gübrenin en az %80’i bitki tarafından alınarak kullanılmış olur.

Bu bilgiler ışığında ve kullanılan miktar/bedel/bitki ihtiyacı dikkate alındığında katı gübre ile sıvı gübre arasında en az 10 kat fark çıkmaktadır. Sıvı gübrenin katı gübreden 80 kat daha ucuz ve etkili olduğu anlaşılmıştır.
Doğada gerçek organik gübre sadece solucan gübresidir. Diğer gübreler; örneğin büyükbaş hayvan gübresi, koyun, tavuk, yarasa gübreleri geçmişte başka doğal gübre bulamayan kişilerin alternatif çözümleridir. Bunların tamamı hem fermente işlemi görür hem de yararlı özellikleri olsa dahi ilk sulama veya yağmurda yararlı etkenlerini tüketerek bitkiye çok az fayda eder (bu gübreler çoğunlukla açık alanda yağmur ve güneş altında beklediği/bekletildiği için uygulama zamanına kadar %10 kadar yararlı içerik kalır). Kimyasal gübreler ise bitkiye doğal olmayan yöntemler ile verilen gübreler olunca bunu kabul etmesi ve kullanması çok azdır.

Tema Organik Tarım tarafından üretilen doğal solucan gübresi ise çok değerli içeriği sayesinde bitkiye uzun zaman ihtiyacı olan faydayı verir ve bitki bunu çok doğal olarak alır. Bu sayede bitkinin topraktaki diğer besin maddelerini alması kolaylaşır. Bitkinin sağlıklı olmasını, erken ürün vermesini, doğal tat ve aromada olmasını sağlar.
En kaliteli katı gübreyi elde etmek üzere solucanlar ile hazır gübreyi 2 yıl bir arada bekletiyoruz. Böylece solucanın genetik yapısında bulunan sölem sıvısı tüm gübreye yoğun olarak etki ederek bitkilerin daha sağlıklı olmalarına etken olan kaliteli gübre oluşmasını sağlıyor. Ayrıca, bu zaman zarfı içinde gübrede kalan tüm yemler yenmiş oluyor ve geriye %100 doğal solucan gübresi kalıyor.

Elde edilen katı solucan gübresi, teknolojik imkânlar ile içindeki yararlı mikroorganizma ve mikro elementler dahil alınarak sıvı gübreye dönüştürülür. Sıvı gübre hem içerik hem de etki bakımından çok değerli bir ürün haline dönüşür.
Burada yer almayan sorunuz varsa iletin!

xPNXe